بلندترین برج دنیا فهرست ۱۰ برج بلند جهان

بلندترین برج دنیا فهرست ۱۰ برج بلند جهان

بلندترین برج های دنیا ساخته شده توسط معماران و مهندسین مختلف در سراسر جهان میباشند.

امروزه یکی از بهترین روش های جذب توریست و شهرت شهرها در جهان ساخت برج های بلند می باشد. ساخت این برج ها علاوه بر درآمد و جذب توریست و صنعت گردشگری و زیبایی به شهر تبدیل به یک مسابقه رکورد زنی برای شهرهای معروف اقتصادی در جهان شده اند.

در این لیست نگاهی خواهید داشت به فهرست ۱۰ بلندترین برج دنیا در سراسر جهان که تاکنون ساخته و به بهره برداری رسیده اند.

۱ . برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متر بلندترین برج دنیا

برج خلیفه در کشور امارات متحده عربی با ارتفاع ۸۲۸ متر تا به امروز عنوان بلندترین برج دنیا را به خود اختصاص داده است این برج با ۱۶۳ طبقه ۳۰۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. برج خلیفه در سال ۲۰۱۰ افتتاح و با هزینه ۱.۵ میلیارد دلار ساخته شده است.

بلندترین برج دنیا
برج خلیفه بلندترین برج جهان

۲ . برج شانگهای با ارتفاع ۶۳۲ متر

برج شانگهای در چین یکی از آخرین سازه های ساخته دست بشر با ۶۳۲ متر ارتفاع می باشد این برج در سال ۲۰۱۴ افتتاح و ۴.۲ میلیارد دلار هزینه ساخت آن شد.

بلندترین برج دنیا

۳ . ابراج البیت با ۶۰۱ متر ارتفاع

مجموعه برج های ابراج البیت در شهر مکه که شامل ۷ برج است و بلندترین برج آن با ۶۰۱ متر ارتفاع بلندترین برج کشور عربستان است این برج ها با هزینه ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ افتتاح شدند.

بلندترین برج جهان

۴ . مرکز تجارت پینگ ان با ۵۹۹ متر ارتفاع

برج پینگ ان با ارتفاع ۵۹۹ متر در شهر شنژن چین ساخته شده است این برج در سال ۲۰۱۶ با هزینه ۱.۵ میلیارد دلار ساخته شد و در حال حاضر چهارمین در فهرست بلندترین برجهای جهان قرار دارد.

بلندترین برج دنیا

۵ . برج جهانی لاته با ۵۵۵ متر ارتفاع

پنجمین برج بلند دنیا برج لاته در شهر سئول پایتخت کره جنوبی است این برج در سال ۲۰۱۷ بعد از ۱۳ سال افتتاح شد هزینه ساخت این برج بلند بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار شده است.

بلندترین برج دنیا

۶ . مرکز تجارت جهانی با ۵۴۱ متر ارتفاع

مرکز تجارت جهانی بلندترین برج در کشور آمریکا با ۵۴۱ متر ارتفاع می باشد این برج در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده و جانشین برج های دو قلو شد هزینه ساخت این برج ۳.۹ میلیارد دلار شده است. مرکز تجارت جهانی ششمین برج در لیست بلندترین برج دنیا می باشد.

بلندترین برج های دنیا

۷ . مرکز تجارت جهانی CTF گوانگ ژو با ۵۳۰ متر ارتفاع

برج CTF در شهر گوانگ ژو چین در ۱۱۱ طبقه در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد این برج بلندترین برج این شهر مرکز تجارت چین محسوب می شود.

بلندترین برج دنیا

۸ . مرکز تجارت جهانی CTF تیانجین با ۵۳۰ متر ارتفاع

مرکز تجارت جهانی CTF شهر تیانجین در کشور چین این برج در واقع خواهر برج CTF گوانگ ژو محسوب می شود هر دو این برج ها با ۵۳۰ متر ارتفاع در رتبه ۷ و ۸ بلندترین برج های دنیا قرار دارند.

بلندترین برج دنیا
برج CTF

۹ . برج زون چین با ۵۲۴ متر ارتفاع

برج China Zun با ۵۲۴ متر ارتفاع در شهر پکن در کشور چین بلندترین برج این شهر محسوب می شود این برج با ۱۰۸ طبقه در سال ۲۰۱۸ افتتاح شده است.

بلندترین برج دنیا

۱۰ . برج تایپه ۱۰۱ با ۵۰۹ متر ارتفاع

برج تایپه یکی از معروفترین سازه های جهان است این برج با تلفیق معماری شرق و غرب و ۵۰۹ متر ارتفاع یکی از مشهورترین سازه های جهان می باشد. و رتبه دهم را در فهرست بلندترین برج دنیا دارد.

بلندترین برجهای دنیا

منبع : سایت beautifullife ترجمه سایت نتسی

دیدگاهتان را بنویسید