پربازدیدترین موزه های جهان سال ۲۰۱۸ را بشناسید + عکس

پربازدیدترین موزه های جهان سال ۲۰۱۸ را بشناسید + عکس

موزه ها همیشه جذابترین مقاصد گردشگری در شهرهای توریستی محسوب می شوند. معروف ترین و پربازدیدترین موزه های جهان یکی از اصلی ترین کسب درآمد دولت ها برای جذب ارز های خارجی و محلی برای نگهداری گنجینه های ملی و تاریخی جهان است.

پربازدیدترین موزه جهان در آسیا

در این فهرست نگاهی میکنیم به معروف ترین و پربازدیدترین موزه های جهان که که هر ساله میزبان بیشترین مراجعه کننده هستند. شاید معروف ترین موزه جهان از نظر برخی موزه لوور پاریس باشد اما این موزه در صدر فهرست پربازدیدترین موزه ها نیست ، در ادامه فهرست معروف ترین و پربازدیدترین موزه های جهان را ببینید.

۵ . کاخ موزه ملی ، تایپه – ۶,۱۴۰,۰۰۰ بازدید کننده

کاخ موزه ملی در شهر تایپه کشور تایوان و با نام لاتین National Palace Museum یکی از بزرگترین موزه های جهان می باشد ، این موزه میزبان بیش از ۷۰۰ هزار قطعه از چین باستان است . کاخ موزه ملی تایوان را در واقع برادر موزه شهر ممنوعه در چین می دانند که در ادامه این لیست خواهید دید این موزه در سال ۱۹۲۵ ساخته شده است و بعد از فروپاشی آخرین امپراطوری چین کاخ موزه ملی در سال ۱۹۴۸ تحت مالکیت کشور تایوان درآمد.

در این موزه آثاری با قدمت ۸ هزار سال از دوران نوسنگی گرفته تا اواخر عصر چینگ خواهید دید خیلی از این آثار توسط امپراطوری چین باستان جمع آوری شده اند. کاخ موزه ملی سالانه ۶ میلیون صد هزار گردشگر دارد و در فهرست ما پنجمین موزه پربازدید جهان محسوب می شود.

پربازدیدترین موزه های جهان

پربازدیدترین موزه های جهان

۴ . موزه متروپولیتن ، نیویورک – ۶,۷۰۰,۰۰۰ بازدید کننده

موزه متروپولیتن نیویورک در منطقه منهتن نیویورک در کشور آمریکا واقع شده است این موزه در جهان با نام لاتین The Met شناخته می شود. موزه متروپولیتن معروفترین موزه در کشور آمریکا و یکی از بزرگترین موزه های جهان است. این موزه میزبان ۲ میلیون اثر میباشد که معروفترین آنها مربوط به آثار مصر باستان و آثار نادری از ایران باستان می باشد.

معروفترین موزه آمریکا در سال ۱۸۷۰ توسط چند سرمایه دار و هنرمند افتتاح شد و دو سال بعد بازدید ان برای عموم امکان پذیر شد. همچنین این موزه آثاری از منطقه حفاری تیسفون و طاق کسری را در اختیار دارد. این موزه با ۶ میلیون هفتصد بازدید کننده در سال رتبه ۴ ام را در لیست ما دارد.

پربازدیدترین موزه های جهان

پربازدیدترین موزه های جهان

۳ . موزه بریتانیا ، لندن – ۶,۸۲۰,۰۰۰ بازدید کننده

موزه بریتانیا در لندن پایتخت کشور انگلیس واقع شده است ، این موزه یکی از عظیم ترین و غنی ترین موزه های جهان با بیش از ۸ میلیون آثار و گنجینه های مختلف از قوم های مختلف تاریخ و پیش از تاریخ را در خود نگهداری میکند.  این موزه در سال ۱۷۵۳ توسط دانشمند و فیزیکدان هنس اسلون ساخته شد و در سال ۱۷۵۹ برای عموم بازگشایی شد.

این موزه در چندین بخش مجزا ساخته شده است کهه برخی از دیدنی ترین بخش های آن مربوط به مصر و سودان باستان ، یونان باستان و بخش مربوط به ایران باستان نام برد. منشور حقوق بشر کوروش در بخش خاورمیانه و ایران این موزه نگهداری می شود. موزه بریتانیا با ۶ میلیون و هشتصد بازدید کننده سومین موزه در لیست پربازدیدترین موزه های جهان است.

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان
منشور حقوق بشر کوروش در موزه بریتانیا

۲ . موزه لوور ، پاریس – ۷,۳۰۰,۰۰۰ بازدید کننده

موزه لوور شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است ، موزه لوور با ۳۵۰۰۰ اثر هنری بزرگترین و معروفترین موزه هنری در جهان محسوب می شود. این موزه در یک کاخ سلطنتی با مساحت ۷۸۲ هزار متر مربع بنا شده است ، کاخ موزه لوور در قرن دوازدهم میلادی یکی از اقامتگاه های پادشاه فرانسه با آثار مختلف هنری بوده است اما بعد از انقلاب کبیر فرانسه این موزه با آثار موجود در آن به نام موزه ملی فرانسه نام گذاری شد و در سال ۱۷۹۳ به روی عموم باز شد.

شاید معروفترین و معتبرترین اثر موزه لوور تابلو نقاشی لبخند مونالیزا اثر داوینچی باشد دیگر  آثار مهم موزه لوور مربوط به لوح حمورابی ، نقش های برجسته و گاو بالدار آشوری و بخش های قابل توجه تخت جمشید می باشد.

موزه لوور با بازدید سالانه هفت میلیون و سیصد بازدید و توریست در رتبه دوم لیست پربازدیدترین موزه های جهان قرار دارد.

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان
تابلو نقاشی لبخند مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی در موزه لوور

۱ . شهر ممنوعه ، پکن – ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ بازدید کننده

موزه کاخ در شهر ممنوعه پکن در کشور چین ، شهر ممنوعه در سال های ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده است ، شهر ممنوعه یکی از ابرساخته های دست بشر محسوب میشود ، بنایی شامل کاخ و باغ ها و ساختمان هایی در فضایی به مساحت ۷۲ هکتار است. شهر ممنوعه شامل کاخ سلطنتی سلسله مینگ و سلسله چینگ می باشد و محل زندگی امپراطور های چین به مدت ۵۰۰ سال بوده است.

شهر ممنوعه میزبان نزدیک به ۱.۸ میلیون اثر هنری و آثار تاریخی می باشد این آثار شامل ظروف سرامیکی ، نقاشی ها ، ظروف برنزی و آثاری جمع آوری شده توسط امپراطوری های چین باستان می باشد.

در سال ۱۹۲۴ شهر ممنوعه و کاخ موزه برای بازدید عموم بازگشایی شد و طبق آخرین آمار با بازدید ۱۶ میلیون بازدید سالانه به عنوان پربازدیدترین موزه جهان شناخته می شود.

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان شهر ممنوعه

پربازدیدترین موزه های جهان معروفترین موزه ها جهان

منبع : ترجمه شده در نتسی از worldatlas

بیشتر بخوانید : افتتاح شعبه ای از موزه لوور پاریس در ابوظبی

دیدگاهتان را بنویسید