معرفی ۱۰ گرانترین برند جهان در سال ۲۰۱۹

معرفی ۱۰ گرانترین برند جهان در سال ۲۰۱۹

هر سال بر طبق اطلاعات مالی و حسن شهرت برندهای جهان ارزیابی می شوند و طبق ارزش آنها رتبه بندی می شوند در این مقاله معرفی ۱۰ گرانترین برند جهان را معرفی خواهیم کرد.

در سال اخیر شرکت آمازون جایگاه اول را از شرکت گوگل ربود و رتبه نخست گرانترین برند جهان را به نام خود ثبت کرد.

این رتبه بندی تنها با احتساب ارزش سرقفلی و حق برند این کمپانی ها تهیه شده است و ارتباطی با سرمایه آنها و ارزش دارایی های آنها ندارد.

شرکت های تکنولوژی گرانترین برندهای جهان

همانند سال های گذشته شرکت های فناوری و تکنولوژی فهرست گرانترین برندهای جهان را در اختیار خود قرار داده اند تا در عصر تکنولوژی و هجوم جوامع به سمت این کسب و کارها باعث شود همچنان مطمئن ترین شرکت های سرمایه گذاری در جهان شناخته شوند.

۱ . آمازون با ارزش ۱۵۰ میلیون دلار گرانترین برند جهان

برند آمازون به فعالیت خرده فروشی اینترنتی از طریق سایت خود amazon.com می پردازد. آمازون شناخته شده ترین فروشگاه اینترنتی در جهان محسوب می شود و در سال های اخیر روند موفقیت چشمگیری داشته است تا جایی که موسس آن جف بزوس به عنوان پولدارترین فرد جهان تبدیل شد. این شرکت یک جهش ۴۷ درصدی را تجربه کرده است و رتبه یک را در این فهرست از شرکت گوگل ربوده است. شرکت آمازون در سال های اخیر به فعالیت در حوزه تولید و استریم فیلم و سریال پرداخته است و با فروش حق اشتراک سود زیادی کسب کرده است. آمازون امروز با ارزش ۱۵۰ میلیون دلار گرانترین برند جهان محسوب می شود.

گرانترین برند جهان
جف بزوس مالک و موسس شرکت آمازون

بیشتر بخوانید: پولدارترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ + عکس

۲ . اپل با ارزش ۱۴۶ میلیون دلار (آمریکا)

شرکت اپل تولید کننده گوشی های آیفون شناخته شده ترین برند در عرصه تکنولوژی محسوب می شود. این برند رتبه خود در جایگاه دوم را در لیست گرانترین برند جهان حفظ کرده است. اپل کاهش ۲۷ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. شرکت اپل در سال ۲۰۱۸ افزایشی برای ارزش برند خود نداشته است و در رتبه دوم گرانترین برندهای جهان قرار گرفته است.

گرانترین برند جهان اپل
گرانترین برند های دنیا ، اپل

۳ . گوگل با ارزش ۱۲۰ میلیون دلار (آمریکا)

شرکت گوگل در سال گذشته رتبه یک با ارزش ترین برند جهان را در اختیار داشت اما امسال به جایگاه سوم سقوط کرد.گوگل غول جستجو اینترنت محسوب می شود و همواره جز گرانترین برند جهان بوده است اما بسیاری معتقدند عدم توجه گوگل به بخش های دیگری جز جستجو و سرویس های اینترنتی باعث عدم افزایش ارزش برند این ابر شرکت آمریکا شده است. گوگل با سقوط از رتبه یک عنوان سوم گرانترین برند جهان را از آن خود کرده است.

گرانترین برند های جهان گوگل
گرانترین برند های جهان ، گوگل

۴ . سامسونگ با ارزش ۹۲ میلیون دلار (کره جنوبی)

سامسونگ تولید کننده موبایل های هوشمند و محصولات دیجیتال در کشور کره جنوبی میباشد که با خود کفایی در تولید پردازنده و خلاقیت در عرضه گوشی های گلکسی در سال های اخیر به با ارزش ترین برند های دنیا تبدیل شده است.

گرانترین برند های جهان سامسونگ

۵ . فیسبوک با ارزش ۸۹ میلیون دلار (آمریکا)

بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان و مالک چندین اپلیکیشن و سایت های مختلف نظیر فیسبوک و اینستاگرام و واتس آپ و مسنجر

گرانترین برند های جهان فیسبوک
گرانترین برند جهان ، فیسبوک

۶ . کمپانی AT&T با ارزش ۸۲ میلیون دلار

یک کمپانی مخابراتی در کشور آمریکا و فعال در عرضه سرویس های ارتباطات موبایل و اینترنت و تلویزیون های کابلی و مالک چندین کمپانی سرگرمی و تولید فیلم است.

گرانترین برند جهان ای اتی اند تی

۷ . مایکروسافت با ارزش ۸۱ میلیون دلار

بزرگترین کمپانی تولید نرم افزار در جهان با شناخته شده ترین محصولات نرم افزاری مانند ویندوز و آفیس و مالک برندهایی نظیر XBOX و استودیوهای تولید بازی ویدیویی و فیلم میباشد.

گرانترین برند های جهان
گرانترین برند های جهان مایکروسافت

۸ . ورایزن با ارزش ۶۲ میلیون دلار

کمپانی ورایزن در حوزه عرضه سرویس های موبایل و اینترنت و تلویزیون های کابلی در کشور آمریکا فعالیت می کند و رتبه هشتم در گرانترین برند جهان دارد.

گرانترین برند های جهان ورایزن

۹ . والمارت با ارزش ۶۱ میلیون دلار

والمارت Walmart یک شرکت با فروشگاه های زنجیره ای متعددی در کشور آمریکا می باشد و بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی در جهان محسوب می شود.

گرانترین برند های جهان والمارت
فروشگاه های زنجیره ای والمارت

۱۰ . کمپانی ICBC با ارزش ۵۹ میلیون دلار

ICBC بانک صنعتی و بازرگانی چین میباشد و همچنان بزرگترین بانک جهان از حیث ارزش سرمایه و سود می باشد. این بانک یکی از بزرگترین بانک های کشور چین می باشد و رتبه دهم را لیست گرانترین برند جهان دارد.

گرانترین برند های جهان بانک icbc
گرانترین برند جهان بانک ICBC

منبع : inc.com ترجمه در سایت نتسی

دیدگاهتان را بنویسید